BREITLING
Chronomat B01 Chronograph 42
Breitling Chronomat B01 Chronograph 42 AB0158101L1A1
Breitlings ultieme allround sporthorloge is klaar voor alles. De Chronomat neemt een cruciale plaats in in de moderne geschiedenis van het merk. Geïntroduceerd ter gelegenheid van Breitlings honderdjarig bestaan in 1984, in een tijd waarin quartz uurwerken de boventoon voerden, markeerde het een gedurfde terugkeer naar mechanisch aangedreven horloges. Het horloge ontstond uit een samenwerking met het geliefde Italiaanse aerobatic squadron, de Frecce Tricolori. Toen het team vroeg om een analoog uurwerk dat bestand was tegen de intense omstandigheden in een straaljagercockpit en er toch stijlvol genoeg uitzag voor formele gelegenheden, ontwikkelde Breitling de "Chronograph Frecce Tricolori". Dit was het blauwdruk voor de Chronomat die een jaar later volgde. De Chronomat B01 42 is verkrijgbaar in roestvrij staal, 18-karaats roodgoud of in staal met een platina lunette en heeft een direct herkenbare lunette met vier verhoogde markeringen op de 15-minutenmarkeringen. De Chronomat is verkrijgbaar met een reeks kleurrijke wijzerplaten en heeft een volledig geïntegreerde, kenmerkende Rouleaux-armband met microverstellingen aan beide zijden van de sluiting. Trouw aan het origineel wordt de Chronomat aangedreven door het eigen Breitling Manufacture Caliber 01 uurwerk. Dit is een beproefd en COSC-gecertificeerd chronograafuurwerk met een datumweergave op 6 uur en een gangreserve van 70 uur. De kast is waterdicht tot 200 meter, waardoor het horloge geschikt is voor elke omgeving.
Breitling Chronomat B01 Chronograph 42 AB0158101L1A1
Breitlings ultieme allround sporthorloge is klaar voor alles. De Chronomat neemt een cruciale plaats in in de moderne geschiedenis van het merk. Geïntroduceerd ter gelegenheid van Breitlings honderdjarig bestaan in 1984, in een tijd waarin quartz uurwerken de boventoon voerden, markeerde het een gedurfde terugkeer naar mechanisch aangedreven horloges. Het horloge ontstond uit een samenwerking met het geliefde Italiaanse aerobatic squadron, de Frecce Tricolori. Toen het team vroeg om een analoog uurwerk dat bestand was tegen de intense omstandigheden in een straaljagercockpit en er toch stijlvol genoeg uitzag voor formele gelegenheden, ontwikkelde Breitling de "Chronograph Frecce Tricolori". Dit was het blauwdruk voor de Chronomat die een jaar later volgde. De Chronomat B01 42 is verkrijgbaar in roestvrij staal, 18-karaats roodgoud of in staal met een platina lunette en heeft een direct herkenbare lunette met vier verhoogde markeringen op de 15-minutenmarkeringen. De Chronomat is verkrijgbaar met een reeks kleurrijke wijzerplaten en heeft een volledig geïntegreerde, kenmerkende Rouleaux-armband met microverstellingen aan beide zijden van de sluiting. Trouw aan het origineel wordt de Chronomat aangedreven door het eigen Breitling Manufacture Caliber 01 uurwerk. Dit is een beproefd en COSC-gecertificeerd chronograafuurwerk met een datumweergave op 6 uur en een gangreserve van 70 uur. De kast is waterdicht tot 200 meter, waardoor het horloge geschikt is voor elke omgeving.
| Collectie | Breitling Chronomat |
| Mechanisme | Automatisch mechanisch, Manufactuur |
| Binnenwerk | Breitling Cal. B01 (COSC) |
| Gangreserve | 70u Gangreserve |
| Functies | Uur & Minuten, Seconden, Datum, Duikbezel, Chronograaf, Tachymeter |
| Diameter | 42mm |
| Dikte | 13.77mm |
| Materiaal kast | Roestvrij staal |
| Kleur kast | Zilver |
| Bezel | Unidirectioneel draaibaar |
| Materiaal bezel | Roestvrij Staal |
| Kleur bezel | Zilverkleurig |
| Glas | Saffier |
| Kleur wijzerplaat | Groen |
| Materiaal armband | Roestvrij staal |
| Kleur band | Zilver |
| Sluiting type | Vlindersluiting met drukknoppen |
| Aanzetbreedte band | 20mm |
| Referentie band | 139A |
| Totaal gewicht | 140,0 gr |
| Waterdichtheid | 20 ATM (200 meter) |